ההבדלים בין סוגי הזהב השונים מהם עשויות טבעות האירוסין

בחירת טבעת אירוסין היא בחירה לא פשוטה עבור בחורים רבים, אשר מרגישים כי הם נמצאים במין מלכוד. מצד אחד, מדובר בטבעת המסמלת את אהבתם ותלווה את בחירת ליבם במשך כל חייהם, ומצד שני, הם לא מבינים דבר בבחירת תכשיטים. ובכן, על אף שהגורם המרכזי ביותר בבחירת טבעת אירוסין היא הכלה והעדפותיה, כדאי להכיר גם את ההבדלים המרכזיים בין סוגי הזהב השונים, ולהתחשב בהם בתהליך הבחירה.

השוני בין זהב צהוב לזהב לבן

טבעות אירוסין מזהב לבן מיוצרות אומנם מזהב טבעי, אך בעת המרתו לזהב לבן הזהב עובר תהליך בו מוסיפים לו ציפוי סגסוגת מיוחד, רודיום, המספק לו מראה הדומה לצבע הכסף. ציפוי זה נשחק עם הזמן, והטבעת צפויה לאבד את הצבע והברק שלה, במיוחד בעת מגע עם כימיקלים כמו כלור, אקונומיקה וכדו'. טבעות אירוסין מזהב צהוב, לעומת זאת, מיוצרות מזהב טבעי העובר הברקה ויציקה בלבד, ללא עירוב חומרים נוספים. בזכות שימור תכונותיו הטבעיות של הזהב, טבעות ותכשיטים העשויים מזהב צהוב נשמרים לאורך שנים רבות.

שיבוץ יהלומים בטבעת

צבעי היהלומים מדורגים על ידי סולם ערכים הנע בין D ל – Z, כאשר האות D היא יהלום שקוף, הנחשב ליקר ולאיכותי ביותר. יתרון נוסף של טבעות מזהב צהוב, הוא שניתן להסתפק ביהלום בעל גוון צהבהב מעט (נמוך יותר בסולם הערכים), מבלי לפגום במראה הכללי והזוהר של טבעת האירוסין. זאת בניגוד לטבעות מזהב לבן, בהן יהלום בצבע נמוך פוגם ביופי הטבעת, בשל צבען הבוהק המדגיש את הניגודיות. ככל שצבע היהלום נמוך יותר כך עלותו נמוכה יותר, ועל כן, זהו שיקול חשוב במיוחד כשישנן מגבלות תקציב.

איך יודעים איזה סוג טבעת אירוסין לבחור?

בכדי לדעת איזה סוג תכשיטים אוהבת בחירת ליבך, שלא לדבר על איזה זהב היא מעדיפה, כל שעליך לעשות הוא לבחון את התכשיטים שלה. הצבע הבולט יותר, זהב או כסף, הוא כנראה מה שהיא מעדיפה. במידה ויש חלוקה שווה, פחות או יותר, בין תכשיטים זהובים לבין כסופים, מומלץ להעדיף טבעות אירוסין מזהב צהוב, בשל יתרונותיהן הרבים.

ארגמן, טבעות נישואין ותכשיטים | טלפון לפרטים: 052-2213993
תחזוקה וקידום האתר