ההבדלים בין טבעות נישואין לטבעות אירוסין

טבעת אירוסין או טבעת נישואין? יש הבדל בין השתיים בכלל?

ישנם המון אנשים אשר אינם מבחינים בהבדלים שבין טבעת נישואין לבין טבעת אירוסין אז החלטתי לעשות קצת סדר.

טבעת נישואין

טבעות נישואין אלו הטבעות איתן מקדשים בני הזוג אחד את השנייה במעמד החופה. טבעות אלו יהיו לרוב עשויות זהב והן חייבות להיות חלקות לחלוטין ולא משובצות בשום אבני חן או יהלומים. המקור לסיבה זו הוא שאת משקל הזהב וערכו ניתן לאמוד בקלות יתרה ואילו אם משובצים אבנים יקרות או יהלומים אז לערך הטבעות יכול להיות מחיר שאינו מוחלט.

רוב הגברים בוחרים בטבעת נישואין עשוייה זהב צהוב אשר עיצובה יהיה דק יחסית פשוט.הסלנג שלה טבעת מסוג זה הוא "שייבה" ומשקל הזהב שלה יהיה בממוצע כשלושה גרם.
טבעות נישואין לנשים זה כבר עניין מורכב בהרבה. מה שנהוג באופנה היום אלו הטבעות המשלבות זהב צהוב וזהב לבן ובעיצובים רחבים במיוחד. טבעת נישואין לנשים תשקול בממוצע שמונה גרם.

טבעות אירוסין

טבעת אירוסין היא הטבעת אותה נשלוף ונבקש את ידה של זוגתנו. מדובר בטבעת העשוייה זהב לבן או צהוב ומשובצת ביהלומים.
מכיוון שמתן טבעות אירוסין זה מנהג שהחל בדת הנוצרית למעשה אז אין חוקים והגבלות לגבי מבנה הטבעת. במחקר האחרון שבוצע רואים שהעדיפות לגוון הטבעת מתחלק שווה בשווה בין הזהב הצהוב לזהב הלבן. לרוב נשים עם גוון עור בהיר יותר בוחרות בזהב הלבן ונשים בעלות גוון שחום יותר יבחרו בזהב הצהוב אשר מחמיא להם יותר.

בער היה נהוג לרכוש טבעות אירוסין בחנויות או ברשתות השיווק אך בשנים מגיעים מכל הארץ לרכוש טבעות אירוסין במתחם הבורסה ליהלומים ברמת-גן. מתחם הבורסה הפך שוקק חיים ותוכלו למצוא בו עשרות חנויות מפעל ברדיוס של 200 מטרים אשר מציעיות מגוון גדול של תכשיטי יהלומים וטבעות אירוסין במחירי יצרן אטרקטיביים במיוחד.

מכיוון שהפרמטר החשוב ביותר הקובע את מחיר הטבעת הוא היהלום המשובץ זה, מומלץ לעשות חקר שוק מעמיק לגבי האיכויות השונות המוצעות בשוק ותתפלאו למצוא פערי מחירים משמעותיים בין חנות לחנות אפילו בתוך המתחם.
חשוב לוודא כי לחנות בה אתם רוכשים את הטבעת יש את הרישונות המתאימים ואל תתביישו לבקש לראות אותם. לכל חברה מסודרת יהיה גם רישיון גמולוגי וגמולוג מוסמך העובד בחברה ובמקביל רישיון לסחר ביהלומים אשר ניתן לבית העסק על ידי המדינה לאחר בדיקות איכות מעמיקות המתבצעות לעסק המוודאות שהוא עומד בסטנדרטים הגבוהים אותן קבעה המדינה.

האם כל טבעת יהלומים היא טבעת אירוסין? בקצרה ניתן לומר שכן. ישנם טבעות המשובצות יהלומים קטנים ללא יהלום מרכזי בטבעת ויש לקוחות רבים הבוחרים לרכוש ולהציע נישואין עם טבעות כאלו ולא בהכרח עם הטבעות המסורתיות המשלבות יהלום מרכזי ויהלומים קטנים בשיפולי הטבעת


כותב המאמר הוא אלון לביא העוסק בתחום היהלומנות בחברת דיימונד פקטורי.

ארגמן, טבעות נישואין ותכשיטים | טלפון לפרטים: 052-2213993
תחזוקה וקידום האתר